Welkom bij Reflections – drie avonden vol prachtige muziek uitgevoerd door de topensembles en -solisten van dit moment.
Reflections, de titel zegt het al, is een festival dat meer wil bieden dan een buitengewone concertervaring. De muziek, hoe verschillend ook, heeft het in zich om de tijd te vertragen of zelfs stil te zetten; de mise-en-scène draagt extra bij aan een beleving die de concertzaal ontstijgt én tot inkeer leidt – inkeer in de betekenis van: naar binnen gaan, tot jezelf komen.
Bezinning is het centrale thema, datgene wat deze avonden bindt. Dat past bij de Paasdagen, een tijd van verandering en vernieuwing. Reflections biedt ademruimte, waar die in het dagelijkse leven vaak ontbreekt of in het gedrang komt. Omdat de wereld steeds sneller lijkt te draaien, je telefoon vaker je aandacht opeist dan je gedachten en maatschappelijke onrust je dreigt te overspoelen.
Geef je tijdens drie bijzondere concerten over aan de kracht en de schoonheid van livemuziek, aan de intimiteit van een gedeelde beleving, aan verwondering en spiritualiteit. Reflections nodigt je uit om je open te stellen voor jezelf en voor elkaar, de mensen om je heen en wat verder weg, of voor iets wat groter is dan wij allemaal.
Dat is wat muziek vermag: een toevluchtsoord bieden in een chaotische wereld. De drie – schitterende – concerten worden telkens ingeleid door presentator Lex Bohlmeijer (die je kunt kennen van de reeks Bezin met Bach). Na afloop voert hij een kort nagesprek met de artiesten en is er tijd om na te praten met een drankje.
Fijn dat je er bent.