
- Zaal open
- Aanvang
- Verwacht einde
- Programma
Dessner Tromboneconcert
Dessner St. Carolyn by the Sea
Dessner Concert voor twee piano’s
Karijord/Dessner Complete Mountain Almanak (wereldpremière)- Uitvoerenden
Benjamin Haemhouts dirigent
Bryce Dessner gitaar
Jörgen van Rijen trombone
Katia & Marielle Labeque piano
Rebekka Karijord zang en compositie
Pauline de Lassus zang
Jessica Dessner tekstenBen je 29 jaar of jonger? Dan kun je voor €12,50 naar dit concert. Kijk hier voor meer informatie.
- Locatie
- Grote Zaal
-
Interview Bryce Dessner, Rebekka Karijord en Jessica Dessner - 19.15 uur
Neil Wallace gaat in gesprek met componist Bryce Dessner, componist en zangeres Rebekka Karijord en tekstschrijver Jessica Dessner over de totstandkoming van de muziek en het album Complete Mountain Almanac.
16 maart 19:15-20:00, Grote Zaal
Expositie Jessica Dessner: Complete Mountain Almanac Drawings - 19.15 uurBeeldend kunstenaar Jessica Dessner was naast het schrijven van de songteksten ook verantwoordelijk voor het artwork van Complete Mountain Almanac. De basis hiervoor vormen tekeningen van bomen, die ze tijdens het schrijven dagelijks maakte en waarvan in deze expo een selectie te zien is.
16 maart 19:15-22:30, foyer Grote Zaal
The Concerto's of Bryce Dessner
Birds of Paradise festival
GeweestBirds of Paradise & TivoliVredenburg present:
Bryce Dessner ken je misschien van zijn werk als gitarist en componist voor rockband The National, maar zijn carrière als ‘klassiek’ componist ontwikkelt zich in rap tempo. Het klassieke pad bracht Dessner samen met iconen als Steve Reich, Philip Glass, Nico Muhly en Caroline Shaw, maar ook met pop-fenomenen als Bon Iver, Paul Simon en Sufjan Stevens. Deze Birds of Paradise-uitvoering markeert het allereerste programma dat drie van zijn concerten samenbrengt: zijn Tromboneconcert, St. Carolyn by the Sea en het Concert voor twee piano's. De avond wordt besloten met de wereldpremière van een suite uit de Complete Mountain Almanak: een liedcyclus van de Noorse componist Rebekka Karijord waarvoor Jessica Dessner de teksten schreef en Bryce Dessner de arrangementen maakte.
Dessner speelt deze avond gitaar in St. Carolyn by the Sea, trombonist Jörgen van Reijen voor het Tromboneconcert en het wereldberoemde pianoduo Katia en Marielle Labeque voor Concert voor twee piano's. Rebekka Karijord en de Franse singer-songwriter Pauline de Lasssus nemen de vocalen voor hun rekening in de Complete Mountain Almanak. Het Belgische Casco Phil is hun solide orkestpartner.
Neil Wallace gaat in gesprek met componist Bryce Dessner, componist en zangeres Rebekka Karijord en tekstschrijver Jessica Dessner over de totstandkoming van de muziek en het album Complete Mountain Almanac.
16 maart 19:15-20:00, Grote Zaal
Beeldend kunstenaar Jessica Dessner was naast het schrijven van de songteksten ook verantwoordelijk voor het artwork van Complete Mountain Almanac. De basis hiervoor vormen tekeningen van bomen, die ze tijdens het schrijven dagelijks maakte en waarvan in deze expo een selectie te zien is.
16 maart 19:15-22:30, foyer Grote Zaal
Luister hier de podcast On Composing waarin Bryce Dessner vertelt over zijn manier van componseren.
Lees hier de uitgebreide programmatoelichting, geschreven door Huib Ramaer.
Birds of Paradise
Van 16 tot en met 19 maart 2023 landen vijf paradijsvogels in Utrecht. Tijdens Birds of Paradise krijgen deze vijf nationale en internationale acts ruim baan: elke artiest komt met een unieke performance. Bekijk het volledige programma hier. Alle vijf concerten zijn ook te bezoeken met een passe-partout (€75).