Tsjaikovski 6 ‘Pathétique’
Deuren open
Aanvang
Rang 1
Regulier
€ 42,-
Onder 30 jaar
€ 12,50
Rang 2
Regulier
€ 35,-
Rang 3
Regulier
€ 30,50
incl. servicekosten, garderobe en pauzedrankje
Uitvoerenden
Philzuid
Duncan Ward dirigent
Laura van der Heijden cello
Programma
Dorothy Howell Lamia
Walton Celloconcert
Tsjaikovski Symfonie nr. 6 ‘Pathétique’
Locatie
Grote Zaal

Koop met korting

Als je vier of vijf concerten koopt, krijg je 20% korting op de totaalprijs met de kortingscode KC2425. Koop zes of meer concerten en ontvang 25% korting met de kortingscode KV2425. Bekijk hier hoe het werkt en voor welke concerten dit geldt.

Bekijk andere kortingsmogelijkheden, zoals de U-Pas, hier.

Onder 30 jaar

Ben je 29 jaar of jonger? Dan kun je voor €12,50 naar dit concert. Dit kan zolang de voorraad strekt.

Met de klas naar dit concert? Stuur dan een mail naar [email protected] en vraag naar de mogelijkheden.

Tsjaikovski 6 ‘Pathétique’

AVROTROS Vrijdagconcert

incl. servicekosten, garderobe en pauzedrankje

Niet voor niets heet Tsjaikovski’s allerlaatste symfonie Pathétique. De emotionele lading van zijn Zesde symfonie is diep en intens. Philzuid en chef-dirigent Duncan Ward tekenen de gevoelswereld van de Russische componist uit in fluisterzachte, zinderende en explosieve passages. Een meesterwerk dat niemand onbewogen laat.

Noodlot
Tsjaikovski’s Zesde symfonie, die hij negen dagen voor zijn dood nog zelf in première bracht, is omgeven met raadsels. Wat vaststaat, is dat de componist zich liet inspireren door Beethovens prianosonate Pathetique. Is het een portret van het noodlot? Een ‘afscheidssymfonie’? De schoonheid van de muziek is er niet minder om.

William Walton
De Engelse componist William Walton, die in zijn jonge jaren tot de avant-garde behoorde, kreeg na de première van zijn Celloconcert het verwijt dat het te ‘ouderwets’ zou zijn. Gregor Piatigorsky, de cellist voor wie Walton zijn laatste concert schreef, wist wel beter. Hij voorspelde dat het concert door iedere cellist en door het publiek omarmd zou worden. De jonge Britse cellist Laura van der Heijden bevestigt zijn gelijk nog eens.

Zie ook

Tsjaikovski 6 ‘Pathétique’

Anna Fedorova speelt Tsjaikovski’s Pianoconcert

AVROTROS Vrijdagconcert

Tsjaikovski 6 ‘Pathétique’

Wagners Ring: An orchestral adventure

AVROTROS Vrijdagconcert

Tsjaikovski 6 ‘Pathétique’

Stabat Mater van Haydn

AVROTROS Vrijdagconcert