The Planets met Symphonic Cinema
Deuren open
Aanvang
Rang 1
Regulier
€ 42,-
Onder 30 jaar
€ 12,50
Rang 2
Regulier
€ 35,-
Rang 3
Regulier
€ 30,50
incl. servicekosten, garderobe en pauzedrankje
Uitvoerenden
Nationaal Jeugdorkest
Antony Hermus dirigent
Lucas van Woerkum beeld en regie
Programma
Strauss Also sprach Zarathustra
Holst The Planets, met film van Symphonic Cinema (Nederlandse première)
Locatie
Grote Zaal

Koop met korting

Als je vier of vijf concerten koopt, krijg je 20% korting op de totaalprijs met de kortingscode KC2425. Koop zes of meer concerten en ontvang 25% korting met de kortingscode KV2425. Bekijk hier hoe het werkt en voor welke concerten dit geldt.

Bekijk andere kortingsmogelijkheden, zoals de U-Pas, hier.

Onder 30 jaar

Ben je 29 jaar of jonger? Dan kun je voor €12,50 naar dit concert. Dit kan zolang de voorraad strekt.

Met de klas naar dit concert? Stuur dan een mail naar [email protected] en vraag naar de mogelijkheden.

The Planets met Symphonic Cinema

AVROTROS Vrijdagconcert

incl. servicekosten, garderobe en pauzedrankje

Het Nationaal Jeugdorkest ziet sterren in een programma dat de kosmos afschuimt met The Planets van Holst en Strauss’ Also sprach Zarathustra. De een peilt de aardse eenzaamheid in het menselijk universum, terwijl de ander de planeten in alle toonaarden bezingt. Spectaculaire live-visuals van filmregisseur Lucas van Woerkum begeleiden de ruimtelijke orkestfantasie van Gustav Holst.

 

Symphonic Cinema
Ook voor componisten is het onmetelijke heelal een vrijplaats voor de wildste fantasieën. De Brit Gustav Holst componeerde The Planets toen de Eerste Wereldoorlog in volle gang was en hij soelaas zocht in de oneindige kosmos. Zijn ode aan de planeten krijgt een extra dimensie dankzij de Symphonic Cinema van Lucas van Woerkum, die filmscenario’s creëert op basis van klassieke muziek.

Kosmisch kopergeschal
De beeldende kwaliteiten van Strauss’ symfonische gedicht Also sprach Zarathustra is door de jaren heen veelvuldig opgemerkt en benut. Kosmisch kopergeschal en daverende paukenslagen – het iconische begin – scherpen de verwachtingen van luisteraar en kijker, zoals in de filmklassieker 2001: A Space Odyssey. Een avond lang zingen de sterren en planeten dankzij een trefzekere vertolking door het Nationaal Jeugdorkest.

Zie ook

The Planets met Symphonic Cinema

AVROTROS VIRTUOOS

AVROTROS Vrijdagconcert

The Planets met Symphonic Cinema

Karina Canellakis dirigeert Tsjaikovski en Sibelius

AVROTROS Vrijdagconcert

The Planets met Symphonic Cinema

Beethoven, Liszt & Schumann

AVROTROS Vrijdagconcert